PDA

View Full Version : Vegetarizmas/Mityba

Tingus
2009-05-14, 20:38
http://bwsuk.org/resources/fruit+picture.jpg

Sveiki,

Ketinu tapt vegetaru, atsisakiau gyvuliskos mesos, laikinai ja pakeiciau vistienos krutinelem. Laikui begant tikiuos ir paukstienos atsisakyt. Tai vat, noris pasiklausyt forumieciu, kurie jau pazenge sioj srity, minciu ar siaip kieno kokiu imantriu mitybos iprociu :)

Tema apie sveika maista.

Nesivarzykit ;)

Sharaz
2009-05-14, 21:21
Vegetarzimas nelygu sveika mityba.

Teisingai paruošta mėsa taip pat reikalinga organizmui.
Žinoma yra pakaitalų, bet kam vargintis dėl mitybos ir gyventi tam, kad valgytum.

Sveikai maitintis galima ir valgant mėsą, žinoma neriebią.

Na o jeigu tau atrodo kitaip, tai vištieną bandyk keisti sojos produktais.
Man asmeniškai jų skonis kaip popieriaus.

Geriau skirti laiką sportui ir teisingai mitybai, negu kvaršinti galvą ką valgyti kiekvieną dieną.

Full.aim
2009-05-14, 21:33
Geras dalykas svoriui numest, bet kaip treniruote lankidamas man reikejo pamenu kazkur 3-4 kg numest, tai vegetaru buvau vos 1 savaite
nes atrodo valgai tos vegetables ir vistiek neatrodai sotus norisi bent kokios mesytes paragaut:p

Tingus
2009-05-14, 21:36
Esme, jog niekada nebuvau didelis sasliku, bei desreliu megejas, gal del to ir ant pagiriu daug geriau atrodydavau nei draugai, bei siaip keletu metu jaunesniu aplinkiniai mane vaizduoja :)

Gerai paruosta mesa kainuoja ir didesnius pinigus kavinese ar restoranuose, nebent tevai netoli ir netingi gamint. Kai tuo tarpu asmeniskai nuo kokiu sushi, makaronu ar riesutu didesni energijos antpludi jauciu, isvengiant ta mieguistuma, kuri mesa sukelia :) Nors gal cia tik man taip.

Sportas tai cia savaime aisku, taciau maistas yra kuno sveikatos raktas ;)

Zinau, jog vienakart tegyvenam tam paciam kune, bet noretusi, jog pasiekes 60, jis vis dar butu tokios bukles kaip pvz 35 :)

Sharaz
2009-05-14, 21:43
Esme, jog niekada nebuvau didelis sasliku, bei desreliu megejas, gal del to ir ant pagiriu daug geriau atrodydavau nei draugai, bei siaip keletu metu jaunesniu aplinkiniai mane vaizduoja :)

Gerai paruosta mesa kainuoja ir didesnius pinigus kavinese ar restoranuose, nebent tevai netoli ir netingi gamint. Kai tuo tarpu asmeniskai nuo kokiu sushi, makaronu ar riesutu didesni energijos antpludi jauciu, isvengiant ta mieguistuma, kuri mesa sukelia :) Nors gal cia tik man taip.

Zinau, jog vienakart tegyvenam tam paciam kune, bet noretusi, jog pasiekes 60, jis vis dar butu tokios bukles kaip pvz 35 :)

Vegetarizmas tau to pasiekti tikrai nepadės.
Žadi būti verslininkas - laiko laisvo daug neturėsi. Na bent jau pirmus kelis metus.

Manau tiesiog maitinkis normaliai, nes nevalgydamas mėsos negausi ir daugelio reikalingų medžiagų, aišku tas medžiagas gali gauti iš kitų produktų, nemėsos, bet tai tikrai kainuos brangiau nei gerai paruošta mėsa. Sakydamas gerai, neturiu omeny skaniai. Virta liesa mėsa neturi beveik jokių kenksmingų medžiagų, tai tarkim guliašą visokį laisvai galima valgyt.
Atsisakyt keptos mėsos - sutinku, pats tokią retai valgau.

O kas dėl sveiko kūno sulaukus 60ties, reikia pastoviai reguliariai mankštintis visą gyvenimą. Jokių "pavargau darbe" būt negali, turi būt griežta treniruočių dienotvarkė, kuri svarbiau už viską turi būti.

Tingus
2009-05-14, 21:59
Zinau, jog mesa turi lengvai isisamoninama proteina bei sulaiko daug reikalingu mineralu, taciau kodel nutariau tapt vegetaru? Gal del to, jog esu maziau teoretikas, labiau megstu ant saves viska bandyt, kaip tai viskas atrodo, kokia savijauta, kokie pokyciai ir t.t.

Kadangi mano aplinkoj yra nemazai asmenu, kurie riboja mesos valgyma ar visai jos atsisake, ko pasekoje matosi ryskus skirtumas tarp ju ir asmenu, kuriems nesvarbu, ka valgyt, svarbiausia uzkimsht skrandi skaniai. Paprasciausiai pas pazistamu pusiau ar lacto-vegetaru, ar visisku vegetaru yra nuotaikos dazniausiai pozityvesnes, atrodo jauniau, labiau atsivere, maziau susikauste bei daug aktyvesni ivairiose srityse.

Gal cia sutapimas, nezinau, taciau noris ant saves isbandyt :)

Sharaz
2009-05-14, 22:05
Zinau, jog mesa turi lengvai isisamoninama proteina bei sulaiko daug reikalingu mineralu, taciau kodel nutariau tapt vegetaru? Gal del to, jog esu maziau teoretikas, labiau megstu ant saves viska bandyt, kaip tai viskas atrodo, kokia savijauta, kokie pokyciai ir t.t.

Kadangi mano aplinkoj yra nemazai asmenu, kurie riboja mesos valgyma ar visai jos atsisake, ko pasekoje matosi ryskus skirtumas tarp ju ir asmenu, kuriems nesvarbu, ka valgyt, svarbiausia uzkimsht skrandi skaniai. Paprasciausiai pas pazistamu pusiau ar lacto-vegetaru, ar visisku vegetaru yra nuotaikos dazniausiai pozityvesnes, atrodo jauniau, labiau atsivere, maziau susikauste bei daug aktyvesni ivairiose srityse.

Gal cia sutapimas, nezinau, taciau noris ant saves isbandyt :)

Na daržovės daug lengviau virškinamos.

Jeigu kimši skrandį bet kuo, tai skrandis dirba ištisą dieną, o kaip žinia, kai persivalgai, tai tik miegot ir tesinori :)

uploader
2009-05-14, 22:15
Man kaip suaugusiam zmogui kuriam reikia daug baltimu anglevandeiu ir proteinu neisivaizduoju dienos be mesos. mano manymu zmogus yra "plesrunas " ir jis turi valgyt mesa. o vegetarais buna dauguma tokiu kurie priesh gyvuliu zudima ir negali valgyt mesos... o jei siaip nusprendi tai yra didelis fuflo

Tingus
2009-05-14, 22:18
Butent, taip pat, kaip alkoholis ar kanape vargina kuna, taip ir sunkus maistas (riebi mesa) skatina ji daugiau recovery daryt, numeta koncentracija i truputi zemesni lygmeni, kas jauciasi kaip smegenu aptingimas, zodziu imeta i tokia pasyvia busena :)

Kiekvienas is musu, ko gero, yra tureje tokiu gyvenime stadiju, kai rodos miegi 5-6 valandas, taciau energijos turi tiek daug, jog gali lakstyt, prikolint, myletis, dirbt, skaityt ir visa kas kita be jokiu pertrauku :) Zodziu savotiska manija. Tokiu maniju esu turejes apie desimt ir visi buvo susije su sveikesniu gyvenimo budo propogavimu :) Toks jausmas, rodos niekada nemiegi ir neturi ne vienos dienos, kai galetum pasakyt, jog diena prabego veltui. Bet griztant blogiems iprociams, visos manijos pasibaigdavo.

mano manymu zmogus yra "plesrunas " ir jis turi valgyt mesa. o vegetarais buna dauguma tokiu kurie priesh gyvuliu zudima ir negali valgyt mesos...
As pats asmeniskai neturiu jokiu man zinomu alergiju ar kokio ypatingo gailescio mesiniams gyvuliams, taciau tas efektas, kai turint daugiau energijos daugiau gali nuveikt, bei viskas lengviau padaroma tampa, veikia kaip didele motyvacija :)

Visu nuomones laukiamos ;)

uploader
2009-05-14, 22:24
Kaip galima toki ismainyt i kopusta? :D

na bet jei apsisprendei tai siulau KALAKUTO mesa. http://www.sveikas-zmogus.lt/lt/sveikatos-patarimai/mityba/kalakuto-mesa-geriausia-ir-sveikiausia/

Tingus
2009-05-14, 22:37
na bet jei apsisprendei tai siulau KALAKUTO mesa.
Didelis dekui ;) Prie manes labiau populiaresne vistiena, net nezinau kodel, gal del auginimo kashtu fermose, taciau kalakutas gali buti pats tas :) Reikes pasmaguriaut laisvesnem akimirkom ;)

http://vanelsas.files.wordpress.com/2007/11/turkey-dinner.jpg

Chunky one :D

B^Artas
2009-05-15, 00:11
Na o jeigu tau atrodo kitaip, tai vištieną bandyk keisti sojos produktais.
Man asmeniškai jų skonis kaip popieriaus.

Sojos nera sveikas, cia kazkas uzveze i Lietuva ju ir kai nepirko paskleide ganda, kad neva tai labai sveika. Sveikos sojos tos kurios nera genetiskai modifikuotos, tokiu Lietuvoje tikrai nera daug...

Sharaz
2009-05-15, 11:25
Sojos nera sveikas, cia kazkas uzveze i Lietuva ju ir kai nepirko paskleide ganda, kad neva tai labai sveika. Sveikos sojos tos kurios nera genetiskai modifikuotos, tokiu Lietuvoje tikrai nera daug...

Taip bet jų skonis kaip popierinės mėsos ir tai nėra mėsa - vegetarams to ir reikia.

Chaitanya
2009-05-15, 20:03
As tai isitikines, kad mesos valgymas kenkia visapusiskai : tiek grubiam kunui, tiek psichikai, tiek musu vidui.

Jeigu teko jums girdeti apie ir analizuoti karmos dėsnį, tai pagal jį, skausmą arba malonumą, kurį suteiki kitam, turi patirti pats kaip atpildą iškart arba ateityje.
Pvz.: Jeigu žmogus nueina pas kaimyną ir piktu veidu jam skelia keiksmažodį į akis, tai galima tikėtis, kad ko gero jis gaus kumščiu veidan, arba geriausiu atveju blogų minčių dozę.
Jeigu tas pats žmogus nueina pas kaimyną ir su šypsena veide pagiria jį už kažką, tada tikėtina, kad kaimynas mažų mažiausiai nusišypsos, o gal ir dar kitaip atsidėkos.
Taip veikia paprastas karmos dėsnis. Ir įstačius į šią formulę mėsos valgymą, akivaizdu, kad atpildas už tokį veiksmą turi atnešti kančią, nes gyvūno žudymas toli gražu neteikia malonumo aukai. Ta kančia gali būti įvairi: kūno ligos, psichinės negalios ir vidiniai sunkumai.
O visų medžiagų esančių mėsoje yra karvės piene, nes karvės pienas pasigamina iš karvės kraujo, kuris yra nevegetarinis. Todėl pagaminus iš pieno jogurtą, varškę, grietinę, sūrį, kondensuotą pieną, rududu :lol:, sviestą, kefyrą, rūgpienį, pasūkas, grietinėlę ir panašius dalykus, taip pridėjus į racioną įvairių grudų, vaisių, daržovių, riešutų, medaus, uogų ir pan. ir pagaminus pagal skanius ir sveikus receptus [kaip žinia skanų maistą lengviau virškina], gaunasi sveikas gyvenimas. Taip siūloma valgyti žmonėms.

Sharaz
2009-05-15, 22:00
As tai isitikines, kad mesos valgymas kenkia visapusiskai : tiek grubiam kunui, tiek psichikai, tiek musu vidui.

Jeigu teko jums girdeti apie ir analizuoti karmos dėsnį, tai pagal jį, skausmą arba malonumą, kurį suteiki kitam, turi patirti pats kaip atpildą iškart arba ateityje.
Pvz.: Jeigu žmogus nueina pas kaimyną ir piktu veidu jam skelia keiksmažodį į akis, tai galima tikėtis, kad ko gero jis gaus kumščiu veidan, arba geriausiu atveju blogų minčių dozę.
Jeigu tas pats žmogus nueina pas kaimyną ir su šypsena veide pagiria jį už kažką, tada tikėtina, kad kaimynas mažų mažiausiai nusišypsos, o gal ir dar kitaip atsidėkos.
Taip veikia paprastas karmos dėsnis. Ir įstačius į šią formulę mėsos valgymą, akivaizdu, kad atpildas už tokį veiksmą turi atnešti kančią, nes gyvūno žudymas toli gražu neteikia malonumo aukai. Ta kančia gali būti įvairi: kūno ligos, psichinės negalios ir vidiniai sunkumai.
O visų medžiagų esančių mėsoje yra karvės piene, nes karvės pienas pasigamina iš karvės kraujo, kuris yra nevegetarinis. Todėl pagaminus iš pieno jogurtą, varškę, grietinę, sūrį, kondensuotą pieną, rududu :lol:, sviestą, kefyrą, rūgpienį, pasūkas, grietinėlę ir panašius dalykus, taip pridėjus į racioną įvairių grudų, vaisių, daržovių, riešutų, medaus, uogų ir pan. ir pagaminus pagal skanius ir sveikus receptus [kaip žinia skanų maistą lengviau virškina], gaunasi sveikas gyvenimas. Taip siūloma valgyti žmonėms.

Nu aš suprantu, kai nevalgoma mėsos, nes myli gyvūnus, ar nori sveikai labai gyventi.

Bet šitas pavyzdys tai nemenkas psichinis sutrikimas.

Esame plėšrūnai. Valgome kitus gyvus padarus - normalu.
Žmogus iš prigimties yra visaėdis. Vegetarizmas - išsipisinėjimas atsiprašant.

P.S. Nevalgykit ir pieno produktu, jie gaunami laikant gyvulius nelaisvėje. Jeigu valgysit, sėsit kalėjiman.

Zumaras^
2009-05-15, 22:32
beprasme tema

Tingus
2009-05-16, 09:07
BlackJack, apie kokios kokybes mesa kalbi, minedamas, jog nera prasmes jos nevalgyti? As matau nemazai prasmiu nevalgyti prastai apdorotos riebios mesos.

Sveiko proto lacto-vegetarizmas yra, kurio ratio panasus i 2:1, ar didesnis, kokybes ieskojimas, kai 2 proporcijoj stovi visa nauda, o 1 pusej visi neigiami dalykai, kuriuos gaunam vartojant. Visa maisto kokybe kunui susideda i tai, kuo didesnis yra ratio, tuo paciam organizmui yra sveikiau, o ratio 1:1 tai nenoriu tenkintis. Tikiuos supratai mano poziuri ;)

Ir cia nieko deti tikejimai ar dar kas, tiesiog pure savo biologinio kuno sveikatos saugojimas ir puoselejimas.

[Geras] Keda
2009-05-16, 12:32
Nu aš suprantu, kai nevalgoma mėsos, nes myli gyvūnus, ar nori sveikai labai gyventi.

Bet šitas pavyzdys tai nemenkas psichinis sutrikimas.

Esame plėšrūnai. Valgome kitus gyvus padarus - normalu.
Žmogus iš prigimties yra visaėdis. Vegetarizmas - išsipisinėjimas atsiprašant.

P.S. Nevalgykit ir pieno produktu, jie gaunami laikant gyvulius nelaisvėje. Jeigu valgysit, sėsit kalėjiman.

Yra tokia lentelė su mėsėdžio ir vegetaro gyvūno kūno įpatumų palyginimais. aš čia paminėsiu tik kelis tuos įpatumus, gyvūnai kuriems skirta maitintis mėsas, neprakaituoja, jų žarnynas 4 kartus trumpesnis nei vegetarų, net kruminiai dantys su aštriais kraštais, jau nekalbant apie ilčių dydį, skrandyje išsiskiriančių virškinimo sulčių sudėtyje druskos rūkšties 6 kartus daugiau nei pas gyvūnus vegetarus. Žmogus pagal šituos požymius yra daugiau vegetaras nei mėsėdis. Bet esmė ne pačiam vegetarizme kaip tokiam, būti vegetaru nėra kažkas įpatingo, vegetaras nėra kažkuom pranašesnis už mėsėdį. Ištikrųjų svarbiau su kokiu tikslu žmogus tampa vegetaru, tampama paprastai dėl sveikatos, dėl ištvermės, dėl neprievartos, dėl dvasinio tobulėjimo. Siekiant visų šių tikslų būti vegetaru yra gerai, mano patirtis rodo kad didžiausią naudą vegetarizmas duoda kai žmogus nori pažinti savę ir Dievą, tapti vegetaru tai kaip ir pirmas dvasingumo etapas kai žmogaus samoningumas pakyla virš pilvo pozicijos, nežiūri į kitus judančius gyvus padarus kaip į savo maistą, vėliau supranta kad visos gyvos būtybės yra Dievo kūriniai. Aš vegetaras nuo 14 metų,(1983 metai) pradžioje man tai patiko dėl ištvermės, nes nei vienas draugas nevegetaras negalėjo tiek nubėgti ar taip ilgai mankštintis kaip aš, kol taip pat netapo vegetarais, tada nebuvo net kalbos apie religija ar kitus tikslus, tiesiog rytų kovos menai ir geras laiko praleidimas mankštinantis. 1991 metais susidomėjau religija, pasirodo ir čia vegetarismas pliusas, daugumos konfesijų dvasininkai ir vienuoliai yra vegetarai bei gyvena labai paprastai.Aš labai patenkintas savo pasirinkimu, ir man visiškai nerūpi kažkieno argumentai už ar prieš, aš pats tai išbandžiau, mano šeima visi vegetarai, dauguma mano draugų toki ir normaliai gyvenam, tikrai nesiskudžiu sveikata nors 26 metai vegetaras, griežčiau nuo 1991 metų kai nevartoju alkoholio jokių gaminių kur gali būti mėsos, kiaušinių, žuvies ir kita kas nevegetariška.

Išvada tokia: Žmogus gali būti toks ar kitoks, čia jo pasirinkimo laisvė, nuo to pasirinkimo priklauso ateityje gaunamas gyvenimo rezultatas, tai yra džiaugsmai ir kančios, sąmoningumas, įprastai gyvenančių žmonių dauguma ir visi mato kokį rezultatą jie surenka, kitaip norinčių gyventi ir gyvenančių yra mažuma, taip pat pažiūrim jų užgyventus rezultatus, tiesiog bendraukit ir aiškinkitės konkrečiai su tais kas taip gyvena, o ne cituokit kažkieno užrašytas mintis, nes tai gali būti pasenę ir nepatikrinta.

Tingus
2009-05-17, 22:52
Grazu :)

Abejingu turbut neliko

Sharaz
2009-05-18, 00:01
Grazu :)

Abejingu turbut neliko

Na jeigu neesi religingas (netiki aklai pasakom).
Arba nesportuoji sporto, kuriame reikia daug ištvermės, tai tas postas nieko nereiškia.

Dėl sveiko gyvenimo, tai ir aš sveikai gyvenu. Ir gerbiu visus žmones, kurie gyvena sveikai. Nevalgau visokių pusfabrikačių, nevalgau visokių neaiškių gaminių, tarkim kaip šalto rūkymo mėsa ir panašus mėšlas.
Nerūkau nieko, negeriu. Na mėgstu alų, geriu jį nes jis yra skanus ir bėje sveikesnis už bet kokį "gaivujį" gėrimą.
Mankštinuosi kiekvieną dieną.

Tad mano nuomone, jei esi vegetaras dėl sveikatos, dėl fizinio tobulėjimo - šaunu.

Bet kai prasideda visokios charizmos, religijos, dvasiniai tobulėjimai tai sorry, grįžkit iš kosmoso, aklai tikėti visokiom žmonių išgalvotom pievom nėra gerai.

O dėl žmonių, tai nesakiau, kad mes grynai mėsėdžiai, mes VISAėdžiai esam. Todėl mūsų organizmai ir skiriasi nuo grynai mėsėdžių ir grynai žoleėdžių.

GlamouR
2009-05-18, 17:23
Šiek tiek norėčiau pataisyti publiką iš pirmojo puslapio.
Iš tiesų vegetarai, turi daugiau energijos ir ištvermės, už valgančius mėsą. Kodėl? Nes daug žmogaus energijos yra sunaudojama mėsos virškinimui, kadangi (kaip Keda jau minėjo) žmogaus virškinimo sistema nėra visiškai pritaikyta mėsai.

Keda, turiu klausymą, kodėl pasirinkai būtent vegetarizmą? Ar niekada nemėginai, nenorėjai pamėginti būti veganu?

Tuo tarpu mano tėvas, praeitais metais turėjo begalę problemų su skrandžiu ir dvylika-piršte. Nuo naujų metų jis yra veganas. Iš pradžių jis valgė dideliais kiekiais, niekaip negalėjo pasisotinti, tačiau laikas ėjo, ir jo organizmas priprato prie "žalio" maitinimosi. Jam pietums visiškai užtenka suvalgyti pomidorą, o vakarienei kekę vynuogių, ir jis yra visiškai sotus. Ir energijos jam tikrai neatrodo kad trūktų, aš jau nekalbu apie tai, kiek jis sutaupo pinigų. P.S. problemos su skrandžiu taip pat prapuolė.

Tingus
2009-05-18, 18:38
Glamour, kuom tavo tevas uzsiima? Ar sportuoja? Koks svoris?

Zinau, jog tas imanoma, taciau sunku patiketi, jog tiek kaloriju gaunantis zmogus gali lengvai isgyventi tokioj energingoj siu laiku visuomenej :)

GlamouR
2009-05-18, 20:36
Svoris jo nukrito 6 kg, tačiau dabar jau gan ilgai svoris išlieka pastovus - 86 kg.
Šeip jis dirba sėdimą darbą prie kompiuterio biure, tačiau gyvename nuosavame name, kur darbo taip pat pakanka(fizinio)-malkų kapojimas, karts nuo karto mūrinimas, ūkinio pastato statymas, ir dar begalės darbų, kuriuos tenka nudirbti, t.y. tokius darbus kaip vejos pjovimas atlieku aš.

Na, o jei sunku patykėti, nieko kito, kaip tai išmėginti pačiam, pasiūlyti negaliu. Kaip jau minėjau, tam reikia paaukoti laiko, kol organizmas pripranta.
Kaip ten bebūtų, yra begalės teorijų ir ginčų šia tema, todėl aš nesiruošiu piršti savo nuomonės, ir jos neperšu, tiesiog sakau, ką žinau.

P.S. Sveikinu Lietuvos Ryto sirgalius su pergale!

uploader
2009-05-18, 21:10
Musu organiszmas puikiai pritaikytas mesai. esame pasikartosiu plesrunai. puikiai tinka kedos apibudinimas. Taip pat pridursiu akys taip pat kaip plesruno.! I prieki.
Zmogus turi nagus kaip ir plesrunas,.. zoliaedis turi dazniausiai kanopas. na ir t.t :) esme turejot suprast..

kaip saras sake esame visaedziai tad eilinis gincijymas :) Man patinka mesa sian surijau puiku kepsni ish kiaulienos sprandines :) niam.

P.S del energinos. jei esit zolia jos turesit daugiau bet jums reikes ir dvigubai jos sushlamst.. mesos maziau reikia suvirskint..

Tingus
2009-05-18, 22:39
Teisingai, zmogus yra plesrunas, taciau ne jo kuno sudejimas jam si varda uztarnavo.

Paskutiniai keleta amziu buvo tik kaip edukaciniai, kai iki tol pats zmogaus protas nezinojo, kas jam yra sveika kunui, o kas long run zaloja, ko pasekoje vadovavosi savo instinktais, jog isgyvent. Dabar mes jau esame ant tokio break-even tasko, kai laikui begant nepalyginamai didesniais tempais nezinomos informacijos ir nauju atradimu sulauksim, lyginant su praeitu amzium. Visos naujos zinios ir iprotis jas priimt, bei ismest atgyvenusia informacija, daro zmogaus prota flexible, kas reiskia, jog jei atrastas naujas dalykas yra naudingesnis, tai ko laikytis prie senojo ir jo trukumu? Tokiu budu, tobulindami savo buiti, ginklus, igudzius, musu proteviai progresavo gamtoje, kol pasieke mitybos piramides virsune (Pamenate, vienam saltinyje buvo minima, jog viduramziais atvezus bulviu i Europa, kuri laika niekas nemokejo ju paruost valgymui, ko pasekoje dauguma vartojusiu nusinuodydavo ir prakeike ''velnio obuoliais'', taciau po tam tikro laiko, si darzove iejo i musu valgymo raciona, padejusi isgyventi milijonams badaujanciu). Toliau protui progresuojant plesdavosi ir ju pasaulio suvokimas. Dabar pasiekeme toki lygi, jog dailiai auginama mesa aptvaruos, specialiai pamaitinti mus, uzkariautojus.

Taciau zmogus nebutu sapiens, jei toliau neprogresuotu. Visas tas flexibility principas buvo ir yra tai, kas padeda jam progresuoti. Flexibility ir konservatyvumas yra dvi priespriesos. Panagrineje istorija pastebesit, kuris is siu paminetu trukde zmonijos raidai.

Niekam nieko netaikau, tik siai pasamprotavimai :)

Beje, Uploader, man idomu, kaip zmogus atrodys, po daugiau metu civilizacijos apsupty, kazin ar toki palyginima begalesi pateikt ;)

uploader
2009-05-18, 23:12
Teisingai, zmogus yra plesrunas, taciau ne jo kuno sudejimas jam si varda uztarnavo.

Paskutiniai keleta amziu buvo tik kaip edukaciniai, kai iki tol pats zmogaus protas nezinojo, kas jam yra sveika kunui, o kas long run zaloja, ko pasekoje vadovavosi savo instinktais, jog isgyvent. Dabar mes jau esame ant tokio break-even tasko, kai laikui begant nepalyginamai didesniais tempais nezinomos informacijos ir nauju atradimu sulauksim, lyginant su praeitu amzium. Visos naujos zinios ir iprotis jas priimt, bei ismest atgyvenusia informacija, daro zmogaus prota flexible, kas reiskia, jog jei atrastas naujas dalykas yra naudingesnis, tai ko laikytis prie senojo ir jo trukumu? Tokiu budu, tobulindami savo buiti, ginklus, igudzius, musu proteviai progresavo gamtoje, kol pasieke mitybos piramides virsune (Pamenate, vienam saltinyje buvo minima, jog viduramziais atvezus bulviu i Europa, kuri laika niekas nemokejo ju paruost valgymui, ko pasekoje dauguma vartojusiu nusinuodydavo ir prakeike ''velnio obuoliais'', taciau po tam tikro laiko, si darzove iejo i musu valgymo raciona, padejusi isgyventi milijonams badaujanciu). Toliau protui progresuojant plesdavosi ir ju pasaulio suvokimas. Dabar pasiekeme toki lygi, jog dailiai auginama mesa aptvaruos, specialiai pamaitinti mus, uzkariautojus.

Taciau zmogus nebutu sapiens, jei toliau neprogresuotu. Visas tas flexibility principas buvo ir yra tai, kas padeda jam progresuoti. Flexibility ir konservatyvumas yra dvi priespriesos. Panagrineje istorija pastebesit, kuris is siu paminetu trukde zmonijos raidai.

Niekam nieko netaikau, tik siai pasamprotavimai :)

Beje, Uploader, man idomu, kaip zmogus atrodys, po daugiau metu civilizacijos apsupty, kazin ar toki palyginima begalesi pateikt ;)
Na turbut mes tai jau nesuzinosim ;)

Chaitanya
2009-05-19, 11:34
Bet kuriuo atveju, turime suprasti, kad žinome mes gyvenimo dėsnius ar nežinome, vistiek jie veikia. Pvz. Jei paliečiam ugnį - būtinai nudegsim, žinom tai ar ne. Tai lygiai tas pats ir su mityba.
Todėl bent jau senovėje žmonės mažiau pasitikėjo savo pačių logika, bet priimdavo autentiškų šventraščių autoritetą, ir gyvendavo pagal jį. Paėmus istoriškai, prieš 5 tūkstančius metų, visas pasaulis buvo vegetarai, o tie, kurie valgė mėsą, darydavo tai pagal tam tikras griežtas taisykles, kurias nustatydavo šventraščiai. Šiai dienai, mažai kas tiki šventraščiais ar Dievu, o jei ir tiki, tai nenori priimti Religijos tokios, kokia ji yra paaiškinta šventraščiuose.Vietoj to nori sugalvoti savo versiją. Užtai pasaulyje tiek daug -izmų, "religijų", bendruomenių ir pan... Ir vieni su kitais pykstasi.
Ir šiame amžiuje tai yra kasdienybė, bet paemus senovę, kai žmonės buvo dievoti, tai už bedieviškumą ar gamtos įstatymų sulaužymą buvo baudžiama staigia mirtimi. Pvz. Vienas pilietis žalojo bulių, ir karalius be jokių kalbų buvo pasiruošęs kirsti jam galvą (tai aprašoma Šrimad-Bhagavatam).
Todėl ar mes tikim ar ne, realybė yra tokia, kokia ji yra. Manau su tuo visi sutinka. Kaip mes kiekvienas tą realybę matom ir atitinkamai gyvenam, tai jau mūsų kiekvieno atsakomybės reikalas. Bet reik visada atsiminti, kad net mažas vaikas, nežinantis apie ugnies kaitrą, palietęs ją smarkiai nusidegina, nepaisant to, kad jis nieko nezino ir yra vaikas.
Aš asmeniškai renkuosi saugų kelią ir nepasitikiu vien tik savo pačio mąstysena, bet ją stengiuosi suderinti su autoritetingom žiniom, ko pasekoje prisipažinsiu, mano gyvenimas tampa kasdien milijonus kartų prasmingesnis ir laimingesnis.
Aš irgi nenoriu nieko įpiršti, nes tam tikrą pasirinkimo laisvę turime visi, tiesiog siūlau pamastyti kas turi didesnę vertę.

GandraZz
2009-05-19, 11:42
Ka cia nusipezi? Kas isnaikino mamutus? Senoveja(akmens a. Ir t.t.) zmones mito vien mesa tik bado metu valge yvairgas saknis uogas.

[Geras] Keda
2009-05-20, 06:35
Ka cia nusipezi? Kas isnaikino mamutus? Senoveja(akmens a. Ir t.t.) zmones mito vien mesa tik bado metu valge yvairgas saknis uogas.

Visada egzistavo civilizuoti ir visiškai necivilizuoti žmonės (laukiniai), Kaip ir dabar Amazonės upės baseino džiunglėse, Afrikoje, Australijoje, Sibire, taip buvo visada 20 000 metų atgal ar 5000 000 metai atgal, vieni mito kuom papuola ir kovojo dėl išlikimo panašiai kaip tie mamutai, antri gyveno tokiose pat socialinėse sistemose kaip dabar mes, žemdirbystė, valstybės, miestai, kultūra ir kita. Atsiminkit vieną svarbų dalyką, kad dauguma žmonių stato savo pasaulėžiūrą ant niekada neįrodytų teorijų, tokių kaip Darvino žmogaus atsiradimo ar visatos atsiradimo teorija, arba tas pats akmens amžius, kur jis egzistavo ir kada? Kad randama pripaišytų urvų ir titnago antgalių dar kitų akmeninių daiktų, kažkam (panašiai kaip Hitleris formavo savo pasaulėžiūrą)tereikia pasakyti kad kitokių žmonių apart mamutų naikintojų nebuvo, nors tai tik tokia pat kiaura teorija ir daugiau nieko. Tai dabar irgi yra visam pasaulyje genčių kurios naudojasi akmens įrankiais, gal po 30 000 metų suradę tuos jų įrankius hebra nuspres kad 2020 metais visoje žemės planetoje buvo akmens amžius, nes visi dabartiniai civilizacijos atributai bus išnykę, liks tik sausai padėti akmeniniai daiktai urvuose. Tad visos panašios teorijos formuoja vienokią ar kitokią pasaulėžiūrą, kaip ir senieji šventraščiai, šiuom atžvilgiu šie šaltiniai lygūs. Kiekvienas gali rinktis kaip suprasti savo būtį, pagal kiekvieno sąmoningumą, varijantų daug, blogybė ta kad žmogui sukiša nuo mažų dienų tą jis laiko savo supratimu, retas kas permasto tas tiesas, kiek jos teisingos ir logiškos, jam pasakė kad jis iš beždžionės, jam tinka, nes nieko kito nepasakė. Pasakė kad viskas atsirado iš nieko, jam tinka, čia kaip 1938 metais buvo pasakyta kad žydas nežmogus, daugumai tiko, tam net rimtai nepaprieštaravo Vatikanas, ko pasekoje žydų naikinimas tapo įteisintas.
Esmė paprasta kai vieni durniai lakstė paskui mamutus ar valgė šaknis, kiti tuom pačiu metu naudojosi aukštomis tehnologijomis, statė miestus, šventyklas, drėkinimo sistemas, užsiminėjo žemdirbyste, kepė pyragus, pardavinėjo pieno produktus, audė ir siuvo, jau nekalbant apie tai kad buvo visi pasakiškai turtingi kad net paprasti žemdirbiai valgė iš sidabrinių ir auksinių indų. Dabar irgi yra žmonių kurie maitinasi šaknimis ir uogomis, bet tai nereiškia kad šalia nėra civilizacijos, nestatomos šventyklos ir negarbinamas Dievas bei kita, nors tuo pačiu metu Afrikos aborigenai vaikosi antilopę po savaną, visada šie du skirtingi pasauliai buvo ir bus ateityje. Tad tas argumentas dėl mėsos ir šaknų nieko nereiškia.

[Geras] Keda
2009-05-20, 07:27
Šiek tiek norėčiau pataisyti publiką iš pirmojo puslapio.
Iš tiesų vegetarai, turi daugiau energijos ir ištvermės, už valgančius mėsą. Kodėl? Nes daug žmogaus energijos yra sunaudojama mėsos virškinimui, kadangi (kaip Keda jau minėjo) žmogaus virškinimo sistema nėra visiškai pritaikyta mėsai.

Keda, turiu klausymą, kodėl pasirinkai būtent vegetarizmą? Ar niekada nemėginai, nenorėjai pamėginti būti veganu?

Tuo tarpu mano tėvas, praeitais metais turėjo begalę problemų su skrandžiu ir dvylika-piršte. Nuo naujų metų jis yra veganas. Iš pradžių jis valgė dideliais kiekiais, niekaip negalėjo pasisotinti, tačiau laikas ėjo, ir jo organizmas priprato prie "žalio" maitinimosi. Jam pietums visiškai užtenka suvalgyti pomidorą, o vakarienei kekę vynuogių, ir jis yra visiškai sotus. Ir energijos jam tikrai neatrodo kad trūktų, aš jau nekalbu apie tai, kiek jis sutaupo pinigų. P.S. problemos su skrandžiu taip pat prapuolė.

Mano tėtė jam šiais metais bus 70 metų, dar 1989 metais turėjo pirmą širdies mikro infarktą, nors rūkymą buvo metes dar 1980 metais, bet pasitaikius progai išgerdavo, aišku nedažnai, bet po pirmo to priepuolio metė iš vis bet kokius gėrimus, alaus ar kitka, įdomiausiai kad panašiai ir panašiu laiku sunegalavo keli jo daug už jį jaunesni jo draugai, nors visiems buvo paskirtas tas pats gydymas, vaistai ir kita (gydytojai griežtai uždraudė visiems jiems rūkyti ir gerti, nevalgyti jokių rūkytų mėsos gaminių ir kita) visiems jiems šie priepuoliai ir kitoki priepuoliai dažnai kartojosi iki 1997 metų, su sunkiom pasekmėm, ligoninės ir iki ruošimosi laidotuvėms. Nuo 1997 neapsikentęs tokio gyvenimo Tėvas tiesiog metė valgyti kiaušinius ir mėsą apskritai, po 2 mėn galutinai baigėsi visi šie priepuoliai ir jaučiasi jis dabar gerai, aišku senatvė nėra gėris, bet kaip jis juokauja apie savo pasirinkimą, jeigu jis būtų žiūrėjas į savo draugų pavyzdį, kurie po pirmų priepuolių nekeitė savo gyvenimo būdo ir tik pasityčiodavo iš mano tėvo kitoniškų sprendimų, visi jie (6 daug jaunesni Vyrai, vienas 15 metų jaunesnis) jau seniai anapilin išėjo.

Veganu netapau gal dėl to kad tuom metu kai tapau vegetaru neradau apie tai informacijos, 1983 metais radau tokią ploną knygutę "žmogaus organizmo rezervai" joje buvo rašoma apie vegetarizma labai pozityviai, išvardinti visi to laiko pasaulio geriausi sportininkai ir netik sportininkai šiaip įtakingi ir garsios asmenybės, kai aš sužinojau kad jie vegetarai ir beto ten buvo jų dietos ir jų dienotvarkės aš tada labai įsikvėpiau ir nusprendžiau tai išbandyti, rezultatus konkrečiai pajaučiau po 2 savaičių, mes bėgiojom su draugu krosą ir man buvo lengviau, tai pastebėjo ir draugas, jis irgi pradėjo nevalgyti mėsos. Šiaip aš nepalaikau esamos dabartinės paplitusios kitų gyvų esybių eksplotacinės pasaulėžiūros, aiškiai matosi kad tai atneša visiems vargus ir kančias, nesvarbu ar tu eksplotuojamas ar akspotatorius, vistiek viskas daroma per prievartą bei žudymą, ko pasekoje viskas atsisuka atgal ir visi kankinas, daug proto nereikia tam suvokti, galbūt trukdis tai kad jaunystė-paikystė, daugiau iliuzijos kad tai tesis amžinai, tiek sveikata, kad nesibaigs kažkoki laikini džiaugsmai, taip masto dauguma šio forumo lankytojų, jie tik vėliau suvoks kad gyvenimas kaip akimirka praeina, ir tie trumpalaikiai įvairių juslių padirginimai dar niekam neatnešė tikro džiaugsmo ar pilnos laimės, norėtūsi kad dabar tai suprastų daugiau jaunų žmonių, o ne tada kai sudegins savo gyvenimą ir pradės rūpytis savim kai pasens.

GodLess
2009-05-20, 12:18
Gal plačiau pasidomėk istorija ir sužinok kodėl jie taip darė gudruoli.. Gerai, kai gali pas bobutę daržan nuvaręs ir tokių ir tokių daržovių parsivešt, o pas juos tokio dalyko tarkim kaip žemdirbystė dar nebuvo! Ką jiem žiemą veikti? Uogeles rinktis? Vienas dalykas to meto žmonės visgi ne tokie, kokie mes esame šiandien ir ne jiem suvokt, kad jų medžioklės atsilieps vienai ar kitai gyvūnų rūšiai po kurio laiko. Ir kaip ir buvo jau minėta, gerai sureguliuota mityba gyvybiškai svarbi žmogui, nes mėsoje yra daug naudingų medžiagų būtinų organizmui.

Keda, taip tos Darvino teorijos ir lieka teorijomis, tačiau ar nesimato, kad ir plika akimi, kaip žmogus keičiasi(evoliucionuoja), koks buvo pasaulio suvokimas tarkim, kad ir netolimoje praeityje 20-50 metų atgal, ir koks yra dabar.. Keičiasi žmogaus mąstysena ir suvokimas, mes prisitaikome prie aplinkos.. Skirtumas yra, nors čia nedidelis laikotarpis, tada ką jau kalbėti apie žymiai senesnius laikus? Evoliucija akivaizdi, tiek dvasine, tiek fizine prasme.

[Geras] Keda
2009-05-20, 14:10
Gal plačiau pasidomėk istorija ir sužinok kodėl jie taip darė gudruoli.. Gerai, kai gali pas bobutę daržan nuvaręs ir tokių ir tokių daržovių parsivešt, o pas juos tokio dalyko tarkim kaip žemdirbystė dar nebuvo! Ką jiem žiemą veikti? Uogeles rinktis? Vienas dalykas to meto žmonės visgi ne tokie, kokie mes esame šiandien ir ne jiem suvokt, kad jų medžioklės atsilieps vienai ar kitai gyvūnų rūšiai po kurio laiko. Ir kaip ir buvo jau minėta, gerai sureguliuota mityba gyvybiškai svarbi žmogui, nes mėsoje yra daug naudingų medžiagų būtinų organizmui.

Keda, taip tos Darvino teorijos ir lieka teorijomis, tačiau ar nesimato, kad ir plika akimi, kaip žmogus keičiasi(evoliucionuoja), koks buvo pasaulio suvokimas tarkim, kad ir netolimoje praeityje 20-50 metų atgal, ir koks yra dabar.. Keičiasi žmogaus mąstysena ir suvokimas, mes prisitaikome prie aplinkos.. Skirtumas yra, nors čia nedidelis laikotarpis, tada ką jau kalbėti apie žymiai senesnius laikus? Evoliucija akivaizdi, tiek dvasine, tiek fizine prasme.

Tu parašyk kame ir koki žmogaus pasikeitimai atsirado per šiuos 5000 metų, gal kokia beždžionių rūšis patapo žmogumi? nu gal parašysi ir per paskutinius 100 metų, konkrečius pokyčius, kas pailgėjo kas patrumpėjo na gal dar koki požymiai atsirado, tik faktus o ne teorijas. Kad vyksta prisitaikymas prie kažkokių naujų salygų tai aišku, bet kad viena rūšis tampa kita čia jau "teorijų" fabriko produkcija, šitie makaronai puikiai tinka nemastantiems kvailinti kaip ir mėsos "naudingumas" akivaizdus, man nereikia skaityti kas ką prirašė, patikrinta ant saves ir viso man pažystamų žmonių rato, nors tai tik patvirtino ka aš perskaičiau dar 1983 metais, o vėliau ir Vedose. Dabar jau niekas nesako kad be mėsos nusilpsi ir numirsi, prieš 25 metus tai atrodydavo kaip tiesa, nes valstybės gerovė skaičiuodavosi kiek kg mėsos ant gyventojo ir buvo vienintelis žinomas lietuvis vegetaras Vydūnas, apie kurį buvo sovietų laikmečių negalėjai nieko rimčiau rasti.

Dvasinė "evoliucija" kur jinai įvyko? Kurioje plotmėje?

GlamouR
2009-05-20, 16:13
Jeigu jau prakalbom apie evoliuciją...
GodLess , tu kalbi apie žmogaus evoliuciją, kaip jis smarkiai pasikeitė, tačiau kada paskutinį kartą buvai zoologijos sode? Visgi Darvino teorija teigia, kad mes kilome iš beždžionių, tačiau, nuėjęs į zoologijos sodą tu gali išvysti beždžionę, kuri nelabai primena žmogų. Visgi, tokios beždžionės, kokias mes jas matome šiandien, jos būtent tokios ir buvo ir prieš 200 metų. Na o žmogus, pasidarė aukštesnis, ką greičiausei įtakojo besiplečianti chemijos pramonė, bei sportas, ir tuo žmogaus evoliucija sustojo, kaip beje ir beždžionių, esančių dabar, panašėjimas į žmones taip pat kažkur prapuolė.

Na, o žiūrint į Darvino teoriją, kaip į tavo argumentą, ir gryžtant prie tikrosios temos, dar neteko matyti beždžionės, valgančios mėsą...

uploader
2009-05-20, 16:48
Jeigu jau prakalbom apie evoliuciją...
GodLess , tu kalbi apie žmogaus evoliuciją, kaip jis smarkiai pasikeitė, tačiau kada paskutinį kartą buvai zoologijos sode? Visgi Darvino teorija teigia, kad mes kilome iš beždžionių, tačiau, nuėjęs į zoologijos sodą tu gali išvysti beždžionę, kuri nelabai primena žmogų. Visgi, tokios beždžionės, kokias mes jas matome šiandien, jos būtent tokios ir buvo ir prieš 200 metų. Na o žmogus, pasidarė aukštesnis, ką greičiausei įtakojo besiplečianti chemijos pramonė, bei sportas, ir tuo žmogaus evoliucija sustojo, kaip beje ir beždžionių, esančių dabar, panašėjimas į žmones taip pat kažkur prapuolė.

Na, o žiūrint į Darvino teoriją, kaip į tavo argumentą, ir gryžtant prie tikrosios temos, dar neteko matyti beždžionės, valgančios mėsą...
Bezdzione ir zmogbezdzione du skirtingi dalykai. taip as netikiu kad dievas sukure mus zeme ir t.t :) tikiu kad evulicionavome. Nemanau kad zmogus kurnors sibire mistu uogas :) nebet per trumpa vasara. ir kaip jam isgyventi ? taspatc ir paimkim dykuma kaip jiems isgyventi ogi mesa. dekui mums kad salygos yra kazka uzauginti tad ir galima pakalbeti apie vegetarizma...

GlamouR
2009-05-20, 17:01
Būtent todėl žmogus, kaip asmenybė, gali prisitaikyti prie gamtos, ir net jeigu jo organizmas ir nebuvo skirtas mėsai - dabar ją valgyti galima. Taip pat, jei žmogaus virškinimo sistema ir buvo pritaikyta mėsai, be jos taip pat galima puikiausiai išgyventi.

P.S. Dykumose žmonės retai gyvena, tik įvairūs klajokliai. Tu kogero turėjai omenyje Afrikos žemyną "bendrai". O Afrikoj, nepamiršk, taip pat yra ganėtinai daug vaisių/daržovių kuriuos galima valgyti. Nors aišku tu teisus, ten būti vegetaru gerokai sunkiau.

GodLess
2009-05-20, 22:44
Keda;328225']Tu parašyk kame ir koki žmogaus pasikeitimai atsirado per šiuos 5000 metų, gal kokia beždžionių rūšis patapo žmogumi? nu gal parašysi ir per paskutinius 100 metų, konkrečius pokyčius, kas pailgėjo kas patrumpėjo na gal dar koki požymiai atsirado, tik faktus o ne teorijas. Kad vyksta prisitaikymas prie kažkokių naujų salygų tai aišku, bet kad viena rūšis tampa kita čia jau "teorijų" fabriko produkcija, šitie makaronai puikiai tinka nemastantiems kvailinti kaip ir mėsos "naudingumas" akivaizdus, man nereikia skaityti kas ką prirašė, patikrinta ant saves ir viso man pažystamų žmonių rato, nors tai tik patvirtino ka aš perskaičiau dar 1983 metais, o vėliau ir Vedose. Dabar jau niekas nesako kad be mėsos nusilpsi ir numirsi, prieš 25 metus tai atrodydavo kaip tiesa, nes valstybės gerovė skaičiuodavosi kiek kg mėsos ant gyventojo ir buvo vienintelis žinomas lietuvis vegetaras Vydūnas, apie kurį buvo sovietų laikmečių negalėjai nieko rimčiau rasti.

Dvasinė "evoliucija" kur jinai įvyko? Kurioje plotmėje? faktų? taip ši teorija nėra iki galo visiškai pagrįsta, tačiau dauguma mokslininkų eksperimentų patvirtina ją, taipogi ją patvirtina ir fosilijos, genai, gyvų organizmų bendrosios savybės... Iškasti kaulai liudija apie visiškai kitokį žmogaus kūno sudėjimą.
Tiek žmonės tiek beždžionės išsivystė iš bendro žmogbeždžionę primenančio protėvio. Atrastos fosilijos, kurios rodo, kad žmonių ir beždžionių protėviai buvo tie patys atsiskyrė mikroevoliucijos metu, kai iš buvusios vienos atsiranda dvi naujos. Populiacijos taip persiformavo, kad atsirado nauja aukštesnė populiacija žmogus, o beždžionės pasiliko kita linija.
Kaip atsirado gyvybė mokslininkai įrodė teoriškai ir eksperimentais. Religija remiasi spėlionėmis, pagrysta žiniomis įsitikinimu ir tikėjimu Dievu, tačiau ir mokslinis atsiradimas nėra rišliai pagrįstas. Didelė dalis Evoliucijos įrodymų- tai fosilijos ir mokslininkų atliekami bandymai. Dar kartą pabrėžiu, kad čia tik teorija ir niekam neperšu, bet visgi evoliucijos teorija yra žymiai įtikinamesnė, negu religinė. Religija galingas ginklas gebąs valdyti žmones ir tiesiogiai paklusti bažnyčiai, kuris renasanso metu ženkliai sumažėjęs. Dievas? Kas jis? Senelis su lazda sėdintis ant debesies ir stebintis savų visiškai netobulų kūrinių gyvenimus? Ne, tai aklas įsitikinimas nesuprastais reiškiniais, kurių prieš 2000 metų buvo apsčiai ir, kurie dabar yra nesunkiai paaiškinami. Kodėl gi mūsų dievas yra vienintelis? O galbūt alachas, juk tiek daug žmonių juo tiki, tiek daug žmonių juk negali klysti?... Religija, tiesiog galingas ginklas, vien tikėdami tuo savo dievu, savo teisumu musulmonai vos neužkariavo Europos. Tikėjimas dievu, savim, draugu, štai kur galia. Dievas - tai kas žmogui nesuprasta, nepaaiškinama, aukščiau jo. Visgi tikėjimas, pabrėžiu tikėjimas yra labai svarbus, nes tikint žmogus gali daug ką pasiekti, tikėdamas nuversti kalnus. Nesmerkiu religijos, tai puikus išradimas, kuris paskatina žmones daryti geresnius darbus, stengtis nenusidėti, neturėti blogų ketinimų. Dvasinė evoliucija? Argi ji nesimato?
Santykis su vertybėmis, su dievu, pasaulėžiūra. Čia atsiskleidžia žmogaus sudetingumas ir pagrindinės orientacijos, vertybės. Turime suprasti vardan ko mes gyvename. Jei vertybės yra tikrai svarbios, tai „jei žinai dėl ko, gali įveikti bet ką“. Anksčiau žmogui terūpėjo išgyventi, bei pratęsti giminę, o dabar tas dvasinis pasaulis žymiai gilesnis, galbūt per aštriai pasakiau 20-50 metų, tai žymiai ilgesnis procesas, kuris tęsiasi jau daugybę metų.
Einu anglų report rašyt :|

p.s jei reik daugiau kažkokių faktų atsiverčiame istorijos vadovėlį ir skaitome, istorija - vieni faktai..

Būtent todėl žmogus, kaip asmenybė, gali prisitaikyti prie gamtos, ir net jeigu jo organizmas ir nebuvo skirtas mėsai - dabar ją valgyti galima. Taip pat, jei žmogaus virškinimo sistema ir buvo pritaikyta mėsai, be jos taip pat galima puikiausiai išgyventi.

na žinoma, jeigu pamąstai giliau, žmogus gali išgyventi vien duona ir vandeniu, ko jam daugiau reikia?...
;]

Tingus
2009-05-21, 11:09
tai kam skriausti vargsus augalus, jeigu galima pasikabinti maiseli su visom riekalingom medziagom, isidurti i vena adata ir gyventi ramiai nieko neskriaudziant ?

BlackJack, prie ko cia krastutinumai? Supranti, jog zmogus turi judet, dziaugtis gyvenimu, dirbt megiama darba, mylet ir t.t., bei pats zinai, kaip laseline atsilieptu jaunam kunui, vidaus organams bei raumenims? Tas pats kaip pasakyciau, jog galetum vykt i Artimuosius Rytus kariaut ir pashautus kareivius est, kadangi zmogiena yra top quality mesa, o tu juk mesa megsti. Kanibalai ir vampyrai laikomi iskrypeliais, nors ziurint pagal jusu desnius, zmogus yra plesrunas, o kaip zinia gamtoj plesrunai vienas kita taip pat eda.

Diskutuokim su sveiku protu bei be tokiu krastutinumu, juk patys zinom, kas yra morale bei kodel vieno ar kito dalyko nedarom.

Beje kaip galvoji, tu labai nuskriaudi obeli, kai paimi nukritusi obuoli ir suvalgai?

Visos religijos yra geros, daugiau ar maziau ispaudzia zmogu i taisykles, pagal kurias jis turi gyvent, bei negali sulauzyt, taip islaikant kazkiek moralines normas. Bet nesusidarykit bloga nuomone apie viena ar kita religija del jos pasekeju, kurie iskreiptai suprasdavo ta mokyma (turiu omeny kryziaus zygius).

Pats netikiu i jokia religija, nes manau tai tik yra skirtingi apvalkalai tam vieninteliam saltiniui apibudint, pagal kurio desnius mes visi gyvenam, nesvarbu, ar tikim tuom, ar ne.

P.s. Lenku paklausius, tai jie visa pasauli buvo uzkariave :)

Tingus
2009-05-21, 11:27
Nemegstu tokiu gilinimosi, kadangi pats piena bei kiausinius valgau, taciau cia reikia ziuret kokia prasme isvis karve duoda piena?

Atsakymas: Pamaitint savo jaunikli.

Taciau zmogus budamas sapiens, sumaste ishveist karve taip, jog jos paskirtis butu duoti kuo daugiau pieno paciam zmogui.

Isvadas padaryt palieku jums :)

Kanibalai egzituoja dar ir siais laikais, bet krauja geriantys, tik nakti vaikstantys vampyrai tai jau isgalvotas dalykas =]
Neisgalvotas, yra tokiu iskrypusiu zmoniu, kurie geria kitu zmoniu krauja (kartais nebutinai zmoniu), aisku ne taip, kaip pavaizduota filmuose, taciau pasitelkiant ivairius irankius.

GlamouR
2009-05-21, 17:48
BlackJack , paklausus pas kiekvieną kaimo žmogų, tau atsakys, kad geriau jau nepagailėti , ir išmelžti pieną ant žemės, negu palikti, nes tai kenkia gyvūnui.
Na o dėl numesto obuolio, kad "plėsti giminę", nevisiškai sutinku. Obuolys nukrenta, krisdamas susitrenkia, tai reikškia, kad jis poros dienų bėgyje pradės pūti. Obuolys supūna, ir kas tada? Iš supuvusio obuolio obelis neužaugs. Nors visgi apie supuvusius obuolius ne per labiausiai nusimanau...

P.S.Nustokit apie tas religijas kalbėti - nelaikas ir nevieta.

GodLess
2009-05-21, 19:03
P.S.Nustokit apie tas religijas kalbėti - nelaikas ir nevieta.
na vegetarizmas su religija susijęs ;]] bet tiek to, išsakiau savo nuomonę ir tiek, daugiau nediskuotuoju :)

GlamouR
2009-05-21, 21:44
Aišku, apie tai galima kalbėti, apie žydų košerinį maistą, ar musulmonų mėsą. Tačiau kiek pastėjau čia kalbama apie kryžiaus kelią, ir apie religiją, kaip žmones valdantį daiktą.

Lapas
2009-05-27, 22:33
Norejau paklausti del vegetarizmo jeigu pradejus taip staiga nevalgyti "nevegetarisko" maisto ar organizmas sunkiai pripranta prie tokiu pojuciu, nebuna salutiniu poveikiu?

Dr00pie
2009-06-03, 22:00
Draugas yra veganas - nevalgo net gyvulines kilmes produktu, tai jam kaip ir negerai su sveikatom ir skrandziu. Isties galvoju tiesiog valgyt apvirinta, liesa mesa. Darzoves yra geris, taciau kai kurios yra kartais be skonio. Svarbiausia labai minimalistiskai ir daug kartu i diena valgyt (kas dvi, viena valandas) ir tada kunas jauciasi patogiai, nevargina skrandis. Pats zinau nes man ir skrandzio opa, skrandzio uzdegimas, ciroze buvo ir yra. Tai man ir negalima valgyt sunkaus maisto. Ir isties jauciuos geriau. Taip kad nekimskit riebiu maistu pilvo, ir juo labiau kazkokia sintetika

Tingus
2009-06-04, 00:36
Norejau paklausti del vegetarizmo jeigu pradejus taip staiga nevalgyti "nevegetarisko" maisto ar organizmas sunkiai pripranta prie tokiu pojuciu, nebuna salutiniu poveikiu?
Iskart negalima taip persokt, daryk viska palaipsniui ;) Leisk kunui bei mastysenai priprast prie pokyciu :)

Pats bandysiu neuzilgo mest paukstiena bei eit vien ant zuvu. Keiciant paukstiena teks priprast prie visokiu shpinatu, soju, tofu ir t.t. :)

Gintrix
2009-06-04, 14:07
Iskart negalima taip persokt, daryk viska palaipsniui ;) Leisk kunui bei mastysenai priprast prie pokyciu :)

Pats bandysiu neuzilgo mest paukstiena bei eit vien ant zuvu. Keiciant paukstiena teks priprast prie visokiu shpinatu, soju, tofu ir t.t. :)
Teisybe, prie visko reikia eiti palaipsniui.
Tik va klausimas, kuom blogai paukstiena?

Tingus
2009-06-04, 14:50
Tik va klausimas, kuom blogai paukstiena?
Jei buciau dvasiskai turtingesnis, tai i si klausima atsakyciau klausimu:

O kuom gerai yra zudymas? Zmogus turi prota, gilias emocijas, tai kam elgtis kaip instinktu valdomam gyvunui, o ne kaip zmogui?

Kadangi esu vis dar tam lygmeny, kai dar nesuvokiu, kokia galinga yra gailestingumo emocija, tai galime sakyti, jog cia buvo tik vidinis pasamprotavimas, nereikalaujantis atsako.

KG2
2009-06-04, 19:05
Jei buciau dvasiskai turtingesnis, tai i si klausima atsakyciau klausimu:

O kuom gerai yra zudymas? Zmogus turi prota, gilias emocijas, tai kam elgtis kaip instinktu valdomam gyvunui, o ne kaip zmogui?

Kadangi esu vis dar tam lygmeny, kai dar nesuvokiu, kokia galinga yra gailestingumo emocija, tai galime sakyti, jog cia buvo tik vidinis pasamprotavimas, nereikalaujantis atsako.
o zuvi kaip valgysi?padvesusia?

KG2
2009-06-05, 07:17
Taip pat kaip ir tu mesa :p
tai silpnas is taves vegetaras

grand12
2009-06-12, 11:45
manau gyvenimas per trumpas, kad vegetaru būti ir nesinaudoti visomis gyvenimo galimybėmis :) jei esi stambokas, tai dar viena preižastis eiti į sporto salę :)

Tingus
2009-06-14, 14:49
o zuvi kaip valgysi?padvesusia?
Taip pat kaip ir tu mesa :p
tai silpnas is taves vegetaras
Dziaugiuos, jog tu pazenges sioj srity. Stengsiuos pasivyti :drug:
manau gyvenimas per trumpas, kad vegetaru būti ir nesinaudoti visomis gyvenimo galimybėmis :) jei esi stambokas, tai dar viena preižastis eiti į sporto salę :)
Bet kaip idomu, dauguma galvoja, jog nusprendus tapt vegetaru, turi but tam tikra priezastis, tokia kaip antsvoris ar sveikatos sutrikimai :)

Neturiu jokiu alergiju, anstvorio, pilvo ar dar kokiu kitokiu sveikatos sutrikimu, 80kg/180cm, tiesiog tikslas saves ugdymas, bei igaut patirties, kas per dalykas yra tas vegetarizmas. Savotiska motyvacija tampa, kai maista tenka rinktis isrankiau, valios jega (kuri veliau virs iprociu) atsisakyt to, kas skanu, bet nera sveika ar priestarauja isitikinimams.

Pries kuri laika buvau taip pat nuomones, jog gyvenimas yra trumpas ir ten apsikraut save kazkokiais apribojimais turi buti kvaila, taciau cia ir yra visa esme, jog per ta gyvenima paragaut kuo daugiau jo atspalviu, kas 'plestu' mastyma, darytu ji lankstesni ir pats, kaip asmenybe, galetum evoliucionuoti.

Sharaz
2009-06-14, 15:49
Gal galėtumėt pasidalint savo mityba kas nors? Ta prasme kiek kartų ką valgot, būtų šaunu kuo smulkiau :)

Klausių žmonių, kurie sveikai maitinasi!

zuviukas
2009-06-14, 18:27
Gal galėtumėt pasidalint savo mityba kas nors? Ta prasme kiek kartų ką valgot, būtų šaunu kuo smulkiau :)

Klausių žmonių, kurie sveikai maitinasi!
Nevalgau fast/junk maisto etc. Kavos negeriu jau kokie 2 metai ir arbatą geriu be cukraus jau apie 0,5 metų. Pas mane nėra tokio dalyko kaip pusryčiai-pietūs-vakarienė. Valgau kada užsinoriu. Dažniausiai mėsą, kiaušinius, pieno produktus, daržoves, sriubas, kartais košes visokias ir visada žuvį. Nu ir aišku aktyviai sportuoju, žiemą - baseinas, vasarą - bėgioju + krepšinis. Nelaikau savęs "sveikuoliu", bet palyginus su bendraamžiais atrodo toks esu :D

Manau maitinuosi gana sveikai, tik va dabar kaiptik žiūriu filmą apie GMO (http://www.thebigagenda.com/channel.php?id=27&rid=120), tai gana baisoka kokį brūdą pardavinėja.

P.S. Nesenai šnekėjau apie vegetarizmą su vienu žmogum tai patiko frazė tokia jo: "Kol jaunas - kapok lašinius, etc, nes organizmas auga, sunaudoja energijos daugiau, 20-25 metų geriau tapk vegetaru."

grand12
2009-06-18, 22:10
Niekada fast food'o dar neragavau, nes tai mėšlaaas. Valgau maistą gamintą motinos, kaip kada savo. bet pvz kepu mėsa ant keptuvės tai net aliejaus nenaudoju, nes ta keptuvė apie 400lt kainuoją :) vanduo geriamas yra pas mane filtruojamas, daaaug švariau nei iš krano :)
valgau viską kas skanu man. Tik saldainių nedaug valgau :)

zuviukas
2009-07-11, 21:26
Vegetarinė dieta silpnina kaulus (http://www.technologijos.lt/n/mokslas/zmogus_ir_medicina/straipsnis-8270/straipsnis?name=straipsnis-8270&l=2&p=1)

[Geras] Keda
2009-07-11, 21:35
http://www.technologijos.lt/n/mokslas/zmogus_ir_medicina/straipsnis?name=straipsnis-8170&l=2

Tingus
2009-07-12, 22:44
Zuviuk,

Jei ieskosi, gali rasti milijonus teiginiu, kodel vegetarizmas yra blogai, bei tiek pat, kodel tai yra sveika. Renkiesi pats, kuriais tiketi. Absoliucios tiesos is medicinos mokslo negausi iki savo gyvenimo galo.

Atsisakiau ir paukstienos. Juros gerybes (tarp kuriu ir zuvis), grudine kultura, darzoves, vaisiai, salotos sudaro mano mitybos raciona. Atsiveria nepatirtas gyvenimo aspektas :)

zuviukas
2009-07-12, 23:02
Zuviuk,

Jei ieskosi, gali rasti milijonus teiginiu, kodel vegetarizmas yra blogai, bei tiek pat, kodel tai yra sveika. Renkiesi pats, kuriais tiketi. Absoliucios tiesos is medicinos mokslo negausi iki savo gyvenimo galo.

Atsisakiau ir paukstienos. Juros gerybes (tarp kuriu ir zuvis), grudine kultura, darzoves, vaisiai, salotos sudaro mano mitybos raciona. Atsiveria nepatirtas gyvenimo aspektas :)
Ei, aš už vegetarizmą, tik pateikiu nuorodą. Manau tie keli procentai tėra smulkmena, palyginus su tuo, kiek pliusų vegetarizmas atneša, bet kol jaunas esu, mėsą valgysiu, po to, ~20ies sulaukęs, bandysiu persiorentuoti į žolę, grūdus, sriubas, bet jūros gėrybių, pieno produktų, kiaušinių tikrai neatsisakysiu, būsiu toks pusiau vegetaras. Jau beveik metai kaip reguliariai sportuoju (žiemą - baseinas, vasarą - krepšinis + krosiukas), and I feel damn good. ;)

Sharaz
2009-07-13, 08:53
Zuviuk,

Aš paukštienos lygyje kol kas. :)
Kas nors pasikeitė atsisakius paukštienos? Nėra problemų su sveikata, nes prarandi kai kurias medžiagas atsisakydamas mėsos/paukštienos.

Galiu pasakyti tik tiek, kad savijauta pradėjus sveikai maitintis pagerėjo nerealiai. Tikrai nesitikėjau to, kas dabar yra. Visada turėdavau mažai energijos. Kai kolegijoi reikėjo už n raides 30min. bėgti, nepabėgau nei 10min. Dabar vakare po 1-2h bėgu nesustojas. It realy works.
Seniau aišku buvau linkęs persivalgyti ir suvartodavau ~6k - 7k kalorijų per dieną.. Gerai, kad laiku susivokiau, nes dar pora metų ir būčiau nutukęs turbūt.

dominant
2009-07-13, 09:12
Dėl vėžio tai, žmogus linkęs mirti nuo vėžio, jeigu yra mirštama nuo kitos ligos vadinasi kažkas su juo buvo blogai.

O dėl mitybos, kai esu sportuojantis, manau kad yra nesąmonė nevalgyti mėsos, paukštienos ar žuvies. Kai kurių mėsų reikia atsisakyti, bet paukštienos ar žuvies... baisu.

Pusryčiams ir priešpiečiams reikia valgyt kuo daugiau angliavandenių, bet jeigu nėra baltymų aš nežinau iš kokių jūs audinių esat sudėti.

O jeigu jau planuojat valgyt tik tokius dalykus prisipirkit krūvas vitaminų ir kalcio ir beleko kito, nes bus vieną dieną stipresnis vėjelis nukrisit ir sulūšit.

Gerai, kad laiku susivokiau, nes dar pora metų ir būčiau nutukęs turbūt.
Nuo angliavandenių beveik taip pat lengvai nutunkama kaip ir nuo riebaus maisto.

Sharaz
2009-07-13, 09:28
Dėl vėžio tai, žmogus linkęs mirti nuo vėžio, jeigu yra mirštama nuo kitos ligos vadinasi kažkas su juo buvo blogai.

O dėl mitybos, kai esu sportuojantis, manau kad yra nesąmonė nevalgyti mėsos, paukštienos ar žuvies. Kai kurių mėsų reikia atsisakyti, bet paukštienos ar žuvies... baisu.

Pusryčiams ir priešpiečiams reikia valgyt kuo daugiau angliavandenių, bet jeigu nėra baltymų aš nežinau iš kokių jūs audinių esat sudėti.

O jeigu jau planuojat valgyt tik tokius dalykus prisipirkit krūvas vitaminų ir kalcio ir beleko kito, nes bus vieną dieną stipresnis vėjelis nukrisit ir sulūšit.

Nuo angliavandenių beveik taip pat lengvai nutunkama kaip ir nuo riebaus maisto.

Taip, jų perteklius kaupiasi riebaliniame sluoksnyje, bet aš ne tik mitybą pakeičiau, bet ir bėgiot daug pradėjau.

dominant
2009-07-13, 10:08
Taip, jų perteklius kaupiasi riebaliniame sluoksnyje, bet aš ne tik mitybą pakeičiau, bet ir bėgiot daug pradėjau.

Šaunu, o kokiom medžiagom tu raumeninį audinį po dviejų valandų palakstymo atstatai? Pomidorai, vynuogės, "bulvės", salotos nesiskaito :)

Tingus
2009-07-13, 11:14
Šaunu, o kokiom medžiagom tu raumeninį audinį po dviejų valandų palakstymo atstatai? Pomidorai, vynuogės, "bulvės", salotos nesiskaito :)
Riesutai, suris, pienas, soyos kulturos, tofu?

Dominant, Lietuvoj tu vegetaru yra mazai, taciau labiau i vakarus ju vis daugeja. O kodel? Jau nekalbant apie Tolimuosius Rytus, kur kartos po kartos auga budami vegetarais. As pats kasdien daugybe gyvu pavyzdziu matau ivairaus amziaus. Reikes koki karta paklaust kokio 80 metu vegetaro senuko, kaip jis atsistatydavo baltymu balansa po sunkaus darbo jaunystej :rotflmao2:

Ei, aš už vegetarizmą
Thumbs up! :)

Sharaz, saunuolis, jog atsiskyrei nuo daugumos ne del butinumo, o del savo paties noro. As pats jauciuos nuostabiai, nezinau, ar del vegetarizmo, ar meditavimo, kasdien jauciuosi budamas euforijoj. Energijos tiesiog perteklius. Truputi neramu su miegu :D Jo vis maziau ir maziau reikia mano kunui.

dominant
2009-07-13, 12:00
Nepyk bet yra vienas iš kelių arba keli galimi variantai:

1. Tu nejudi.
2. Tu sveri 30kg.
3. Tu suvalgai po 3kg tofu per dieną.

Pagal surinktus ir apdorotus duomenis tai tu atitinki pirmą variantą. (meditacija, nickas: Tingus, energijos perteklius).

Kitas dalykas apie tavo supratimą maistinėje ir energetinėje jo vertėje aš patylėsiu.

Tingus
2009-07-13, 12:46
Pagal surinktus ir apdorotus duomenis tai tu atitinki pirmą variantą. (meditacija, nickas: Tingus, energijos perteklius).

Nuo atvykimo i Anglija, per visus party, narkotinius nuklydimus ir dar kitokius, svoris niekada nebuvo nukrites zemiau 80kg, nes zinau, jog svarbiausia ne prikimshti skrandi betkaip, o kuom.

Atskleisiu syda:

As pats esu vis dar dirbantis. Dirbu sveiko maisto kaviniu tinkle, mano pareigos treniruoti zmones ir stebeti, kaip jie seka tos kompanijos standartus. Esu apsuptas aukstos kokybes maistu, galiu valgyti ka ir kada noriu. Visa mano diena prabega bendraujant, tiek su savo komanda, tiek su valdzia, tiek su klientais. Galiu pasakyti, jog visos tos 8 darbo valandos prabega labai greit, nes paprasciausiai negalvoji apie jokius laikrodzius ir t.t., kai esi isitraukes i veikla.

Tingus nick'a uzsidejau, jog galeciau pastebeti, kada i mane kreipiasi pavirsutiniskai mastantys zmones.

Part-time esu spekuliantas. Prekiauju viskuom, kas turi dinamiska kaina, pradedant auksu, grudais, nafta ir baigiant valiutom bei obligacijom. Isitikinau, jog tai yra pats tingiausias bei pelningiausias darbas kadanors zinomas zmonijai. Tik vienintelis mazas dalykas norint buti pastoviai pelningu sioj srity - turi atsiriboti nuo emociju, isjungiant betkoki logiskuma. Del sito menkniekio, 90-95% zmoniu negali, tiesiog negali buti sekmingais sioj srity.

Antra - meditacija, nieko, rodos, nera tingiau uz tai, kai tiesiog sedi visas atsipalaidaves ir kazkur viduj vis grimsti ir grimsti, atrasdamas vis naujas emocijas ir patyrimus. Is paziuros tai irgi gali atrodyti kaip didziausia tinginyste.

Trecia - nustatei zmogaus charakteri ir gyvenimo buda, spresdamas is kazkokio nick'o, net nepazindamas to asmens :)

Dominant, negaliu as pykti.

Sharaz
2009-07-19, 15:07

Vartoju sojos dribsnius, kuriuose daug baltymų (45/100). Pas mane pilnai subanlansuota mityba. O raumenys nepavargsta, kol kas tempai maži.

Kas dėl maisto dar kol kas paukštienos nežadu atsisakyti. Vis dar negaliu patikėti, kaip paremontuota mityba ir palakstymai viską pakeičia.

Dr00pie
2009-12-07, 20:15
Patapau vegetaru ir atėjau iki akligatvio, nes nežinau ką valgyt, kur valgyt ir kiek valgyt, nežinau ir jokių receptų salotų, arba ką pusryčiam valgyt. Padėkit ;>

Sharaz
2009-12-07, 20:25
Patapau vegetaru ir atėjau iki akligatvio, nes nežinau ką valgyt, kur valgyt ir kiek valgyt, nežinau ir jokių receptų salotų, arba ką pusryčiam valgyt. Padėkit ;>

Dingo 1 produktas iš raciono ir nežinai ką valgyt? Valgyk viską ta patį, tik be mėsos :)

Dr00pie
2009-12-07, 20:41
Dingo 1 produktas iš raciono ir nežinai ką valgyt? Valgyk viską ta patį, tik be mėsos :)
Na matai, kai valgau mėsą su ryžiais tiktai tai nežinau ką valgyt. labai daug buvo tokių momentų dienoj kur vien tik mėsa.

Sharaz
2009-12-07, 21:34
Na matai, kai valgau mėsą su ryžiais tiktai tai nežinau ką valgyt. labai daug buvo tokių momentų dienoj kur vien tik mėsa.

Tai valgyk ryžius su salotom :)

Tingus
2009-12-08, 01:19
Dr00pie,

Turek omeny, jog teks vartoti daugiau produktu, kurie turi kalcio, gelezies bei proteino, nes iki tol mesa tave aprupindavo jais. Neleisk organizmui nusilpti. Lengvesnis pasirinkimas yra maisto papildai, taciau jei laikas bei finansai leidzia, tai gali puikiai ir be ju apsieiti, valgydamas daugiau juriniu gerybiu ar siaip kokiu darzoviu.

Beje, sveikinu pribrendus tam ;)

kungpau
2009-12-08, 17:21
Dr00pie,

Turek omeny, jog teks vartoti daugiau produktu, kurie turi kalcio, gelezies bei proteino, nes iki tol mesa tave aprupindavo jais. Neleisk organizmui nusilpti. Lengvesnis pasirinkimas yra maisto papildai, taciau jei laikas bei finansai leidzia, tai gali puikiai ir be ju apsieiti, valgydamas daugiau juriniu gerybiu ar siaip kokiu darzoviu.

Beje, sveikinu pribrendus tam ;)
Štai man šovė iį galvą toks klausimas, aš juo nenoriu nieko įžeist, klausiu tik dėl smalsumo. Ar šiame forume besilankantys vegetarai valgo žuvį?

Sharaz
2009-12-08, 17:26
Štai man šovė iį galvą toks klausimas, aš juo nenoriu nieko įžeist, klausiu tik dėl smalsumo. Ar šiame forume besilankantys vegetarai valgo žuvį?

Aš valgau :) Kadangi daržovės ir vaisiai dabar labai brangūs, o vien iš kruopų visų medžiagų negausi.

Daugiausiai tai tuną kapoju.

Kartais ir paukštienos tenka užvalgyt.

Dr00pie
2009-12-08, 18:43
Aš valgau :) Kadangi daržovės ir vaisiai dabar labai brangūs, o vien iš kruopų visų medžiagų negausi.

Daugiausiai tai tuną kapoju.

Kartais ir paukštienos tenka užvalgyt.
Vat vat, vakar tunų salotas pasidariau, tai labai skanu, dar porą alyvuogių, kiaušinis, kinietiškas kopūstas ir pasaka buvo.

[Geras] Keda
2009-12-08, 19:03

Yra daug tipų vegetarų, paprastai vegetarai nevalgo žuvies, kiaušinių ar kokių vabalų, jie valgo gyvulinės kilmės maisto produktus, tik tuos kas gaunama nepraliejus kraujo, pieno produktai, medus. Yra taip vadinami veganai, tai žmonės valgantys tik augalinį maista, kai kurie valgo tik šviežią ir termiškai neapdorotą, taip pat yra praktikų kai gyvenama vartojant tik pamelžtą karvės pieną, yra žmonių kurie maitinasi gryna prana arba saulės energija, vienaip ar kitaip viskas ką mes valgom yra transformuota saulės energija, augalai pirmoji transformacija, mėsa antros arba ketvirtos transformacijos. Rimtai praktikuojantys joga ar kitą dvasinę praktiką paprastai atsisako mėsos, kiaušinių ir žuvies bei kaikurių augalų, tokių kurie dirgina protą ir jausmus. Nepakilus iš pilvo pozicijos apie meilę pasauliui, artimam savo ar Dievui niekas nekalba, o jeigu kalba tai didžiausia veidmainystė.

Sharaz
2009-12-08, 19:07
Keda;393054']Yra daug tipų vegetarų, paprastai vegetarai nevalgo žuvies, kiaušinių ar kokių vabalų, jie valgo gyvulinės kilmės maisto produktus, tik tuos kas gaunama nepraliejus kraujo, pieno produktai, medus. Yra taip vadinami veganai, tai žmonės valgantys tik augalinį maista, kai kurie valgo tik šviežią ir termiškai neapdorotą, taip pat yra praktikų kai gyvenama vartojant tik pamelžtą karvės pieną, yra žmonių kurie maitinasi gryna prana arba saulės energija, vienaip ar kitaip viskas ką mes valgom yra transformuota saulės energija, augalai pirmoji transformacija, mėsa antros arba ketvirtos transformacijos. Rimtai praktikuojantys joga ar kitą dvasinę praktiką paprastai atsisako mėsos, kiaušinių ir žuvies bei kaikurių augalų, tokių kurie dirgina protą ir jausmus. Nepakilus iš pilvo pozicijos apie meilę pasauliui, artimam savo ar Dievui niekas nekalba, o jeigu kalba tai didžiausia veidmainystė.

Na, bet nevisi vegetarais tampa dėl dvasinių dalykų. Aš asmeniškai nenorių 50 metų sulaukęs infarkto gaut, dėl to ir stengiuos sveikai maitintis.

Maitinčiaus vien augalinės kilmės maistu, bet dėja to neišgaliu kol kas :)

[Geras] Keda
2009-12-08, 19:36
Na, bet nevisi vegetarais tampa dėl dvasinių dalykų. Aš asmeniškai nenorių 50 metų sulaukęs infarkto gaut, dėl to ir stengiuos sveikai maitintis.

Maitinčiaus vien augalinės kilmės maistu, bet dėja to neišgaliu kol kas :)

Šiaip augalai irgi gyvos būtybės ir jų valgymas turi blogą atoveiksmį, aišku daug mažiau tai surakina žmogų nei mėsos valgymas, bet jeigu taip atvirai tai būti tik vegetaru ar kokiu veganu nėra kažinkas įpatingo, vegetarai, arkliai, karvės ir balandžai bei begalės kitų gyvūnų. pagal šventraščius valgymas įgauna tikrą tobulumą bei suteikia tikrą palaimą jeigu tai susiejama su apsoliuto(Dievo) pažinimu ar tarnyste jam, daugiau su jo asmeniniu aspektu, tiesiog visas maistas su meile pirmiausiai pasiūlomas jam o po to jau valgoma kaip likučiai nuo Dievo stalo. Toks aukojimas maisto dievui yra visose religijose, kaip pavyzdžiui mišios katalikybėje, paskui valgomas Kristaus kūnas ir jo kraujas, tai tiesiog maisto sudvasinimas, kad pamaitinti netik fizinį kūną bet ir dvasinį, tada ir mašinos vairuotojas (siela) sotus ir mašinos (fizinio kūno) bakas pilnas, iš to tik dvigubas pasitenkinimas. Paprastai dabar visi maitina ir rūpinasi tik mašina (kūnu), apie vairuotoją (sielą) visi pamiršo ir niekas negali suprasti kodėl nėra džiaugsmo, nors to norisi visada ir kad tai testūsi ilgai, tai neįmanoma, nes kiek bepiltum į benzino baką benzino, ar remontuotum mašiną, važiuotum be pertraukos, nebus jokio džiaugsmo jeigu pamirši pavalgyti pats.

Sharaz
2009-12-08, 19:50
Keda;393072']Šiaip augalai irgi gyvos būtybės ir jų valgymas turi blogą atoveiksmį, aišku daug mažiau tai surakina žmogų nei mėsos valgymas, bet jeigu taip atvirai tai būti tik vegetaru ar kokiu veganu nėra kažinkas įpatingo, vegetarai, arkliai, karvės ir balandžai bei begalės kitų gyvūnų. pagal šventraščius valgymas įgauna tikrą tobulumą bei suteikia tikrą palaimą jeigu tai susiejama su apsoliuto(Dievo) pažinimu ar tarnyste jam, daugiau su jo asmeniniu aspektu, tiesiog visas maistas su meile pirmiausiai pasiūlomas jam o po to jau valgoma kaip likučiai nuo Dievo stalo. Toks aukojimas maisto dievui yra visose religijose, kaip pavyzdžiui mišios katalikybėje, paskui valgomas Kristaus kūnas ir jo kraujas, tai tiesiog maisto sudvasinimas, kad pamaitinti netik fizinį kūną bet ir dvasinį, tada ir mašinos vairuotojas (siela) sotus ir mašinos (fizinio kūno) bakas pilnas, iš to tik dvigubas pasitenkinimas. Paprastai dabar visi maitina ir rūpinasi tik mašina (kūnu), apie vairuotoją (sielą) visi pamiršo ir niekas negali suprasti kodėl nėra džiaugsmo, nors to norisi visada ir kad tai testūsi ilgai, tai neįmanoma, nes kiek bepiltum į benzino baką benzino, ar remontuotum mašiną, važiuotum be pertraukos, nebus jokio džiaugsmo jeigu pamirši pavalgyti pats.

Na bet maitinti dvasią galima ir be kvailų religijų. Be to jei jautiesi gerai - vadinasi esi sotus. O aš blogai jaučiuosi tik tada, kai esu fiziškai alkanas.

Čia priklauso nuo to koks yra žmogus.

Tingus
2009-12-09, 01:02
Ar šiame forume besilankantys vegetarai valgo žuvį?
Nu siaip saves nesu niekad vadines vegetaru, taciau pats asmeniskai karts nuo karto uzkandu kokios raw fish ar kreveciu, bet tas yra retai. Priklauso nuo aplinkybiu. Niekad negalvoju, jog 'va cia yra zuvis, as jos nevalgysiu, nes mano kunui ar karmai tai gali pakenkti'. Tiesiog esu paleides kuna, jei jis uzsinoretu kiaulienos, as jam nedrausciau, taciau per visa ta laika jis dar neuzsinorejo, bet priesingai, kaskart pamacius sukapotus mesos gabalus atrodo taip pat, kaip ziurint i sukapotas zmogaus kuno dalis. Skirtumo jokio.

Po vis daugiau patirties su paciu gyvenimu, anksciau ar veliau, absoliuciai visi automatiskai pereitu prie vegetarizmo. Mesos valgymas yra tik del supratingumo trukumo. Vegetarui kaltinti mesaedi, jog jis yra ziaurus butu tas pats, kas peikti lunatika, jog jis vaiksto per miegus. Ir cia negali buti jokio kelimo saves auksciau uz mesaedzius, tiesiog paprasciausias gailestis ir maza viltis.

vita88
2012-03-21, 16:41
jau seniai praktikuoju sveika gyvenseną ir mityba: nevalgau mėsos, žuvies, dabar ketinu atsisakyti ir pieno produktų. Iš pradžių būna tikrai sunku, kai kokio produkto atsisakai, bet tikrai verta, nes sveikata tikrai geresnė. taip dažnai nebesergu, jaučiuosi daug laimingesnė. galiu palinkėti tik sėkmės ir kantrybės. kitokių paslapčių paprasčiausiai nėra :)

DeMario
2012-03-21, 19:44
Per jus valgyt užsinorėjau *-*